تجهیزات گلخانه
تجهیزات و لوازم مورد نیاز گلخانه  که باید در نظر بگیرید

داشتن بهترین تجهیزات گلخانه  و لوازم جانبی گلخانه ای می تواند در مدیریت موثر گلخانه ای نقش اساسی داشته باشد. گزینه های شما به نوع گلخانه ای که شما دارید بستگی دارد. هرچه گلخانه بزرگتر باشد ، می توانید در داخل کار بیشتری انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر شما یک گلخانه بزرگ دارید ، ممکن است این گزینه را داشته باشید که تجهیزات گلخانه از جمله آبیاری ، چراغ ها و تهویه اضافی را نصب کنید. برای یک گلخانه کوچک که می تواند روی پاسیو نبنشیند ، فقط ممکن است به لوازم گلخانه ای مانند رطوبت سنج و کیت های آزمایش نمونه خاک نیاز داشته باشید. بیایید بررسی کنیم که بهترین تجهیزات گلخانه ای که باید هنگام شروع کار در نظر بگیریم چه مواردی هستند.

بهترین تجهیزات گلخانه

دلیل اینکه شما باید گلخانه داشته باشید این است که می توانید بدون توجه به آب و هوا و شرایط ، گیاهان را پرورش دهید. تجهیزاتی وجود دارد که شما را قادر به انجام چنین کاری می کند. از جمله این موارد می توان به کنترل سطح دما و رطوبت داخلی اشاره کرد. ممکن است بخواهید برای آبیاری یا راحت تر شدن آبیاری و دسترسی آسان به آب از لوله های خاصی به عنوان تجهیزات گلخانه  استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، هرچه گلخانه شما بزرگتر باشد ، می توانید کارهای بیشتری را در زمینه پرورش گل ها ، ذخیره سازی وسایل گلخانه ای ، راه اندازی انواع گیاهان و … انجام دهید.

انواع تجهیزات گلخانه:

یکی از بهترین تجهیزات گلخانه  که باید مورد توجه قرار گیرد ، گیاهان کاشت سنگین هستند. آنها را در گلخانه نزدیک دیوارها روی زمین نگه دارید. وزن آنها به ایمن سازی گلخانه در برابر باد کمک می کند. قطعا شما می خواهید حتماً گلدان های سنگین را در قفسه های گلخانه در هوای نامناسب ، از جمله طوفان های باران ، نگه ندارید. مهم نیست که گلخانه ای  به چه اندازه ای داشته باشید مهم این است که تجهیزات گلخانه مناسب را برای آن استفاده کنید.

انواع تجهیزات:

گلدان. خاک
شروع کننده بذر
گلدان ، سینی
آب پاش
رطوبت سنج ، نور سنج
کیت های تست pH و خاک
مبلمان گلخانه ای – برای مدل های ورودی
انواع تجهیزات گلخانه مهم:
مدیریت آب – آبیاری و زهکشی ، دسترسی به سینک یا شلنگ
هواکش
نایلون گلخانه ای
هیتر یا بخاری گلخانه ای
پد سلولزی
هواساز
روشنایی
کنترل آب و هوا و گرمایش
تهویه
کنترل آفات
هر یک از این مولفه ها برای ساخت گلخانه ها باید برنامه ریزی شود. همانطور که در ادامه مطلب می خوانید ، ما در مورد موارد مختلفی که در هر گروه وجود دارد بحث خواهیم کرد.

تجهیزات اولیه گلخانه:

هنگامی که سرگرمی باغبانی خود را شروع می کنید ، به لوازم جانبی اساسی نیاز دارید. شاید یک گلخانه کامل نباشد ، اما قطعاً بذر ، گلدان و سینی است مواردی برای گلخانه هستند. وقتی صحبت از لوازم گلخانه ای می شود ، مواردی وجود دارد که فارغ از هر چیزی به آنها نیاز خواهید داشت. اگر این موارد را از قبل ندارید ، برای بررسی تجهیزات جانبی گلخانه موارد بخوانید. اگر آنها را از قبل دارید ، به بخش های پایین بروید تا با تجهیزات گلخانه ای آشنا شوید.

در اینجا موارد اساسی است که شما برای رشد گیاهان با توجه به تجهیزات گلخانه ای نیاز دارید ارائه می شود.

انتخاب نایلون گلخانه و هیتر های گلخانه ای و بزرگ جزیی از تجهیزات گلخانه و بسیار مهم است زیرا تأثیر زیادی در نحوه رشد سبزیجات یا گیاهان خواهد داشت. برای گیاهان گلخانه ای ، باغداران می توانند تقریباً از هر نوع تجهیزات اصلی گلخانه ای استفاده کنند به شرط اینکه این دو معیار را داشته باشد.

هیتر گلخانه ای یکی از تجهیزات گلخانه:

به طور کلی در این روزها سه نوع بخاری گلخانه ای برای انتخاب وجود دارد – برقی ، گازی و پارافینی. پمپ های حرارتی و سایر گزینه های  دیگر برای صرفه جویی در محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی در حال گسترش است اما این هزینه ها برای باغبان بسیار گران است.اما اگر در جستجوی ساخت یک گلخانه بزرک هستید بهتر است که هیتر گلخانه ای را مورد توجه قرار دهید.

با توجه به “این سه نوع هیتر ” فعلی ، بخاری های برقی جایگزین پارافین به عنوان محبوب ترین بخاری در میان باغبانان شده اند. آنها به اندازه بخاری های پارافینی خطرناک نیستند (که به سختی قابل لمس هستند) و روشن و خاموش شدن آنها آسان است. علاوه بر این ، در سیستم گرمایش برقی واقعاً لازم نیست که گلخانه را به طور منظم تهویه کنید. بخاری های پارافینی مواد سمی آزاد می کنند و ضروری است که در جایی که قرار بگیرند به منبع هوای خارج نیز دسترسی داشته باشد. همانطور که گفته شد ، بدون شک هیتر های برقی گرانترین دستگاه از بین سه دستگاه قابل استفاده هستند.

نایلون گلخانه ای:

هنگام ساخت گلخانه ، باید پلاستیک گلخانه ای داشته باشید ، مگر اینکه یک سازه دائمی با صفحه های جامد از شیشه ، اکریلیک یا پلی اتیلن بسازید. بنابراین چه چیزی باید استفاده کنید؟ چگونه می توانید میزان نیاز خود را بفهمید و بهترین پلاستیک گلخانه ای برای نیازهای شما چیست؟

پلاستیک گلخانه ای 6 میلی لیتری برای کاهش نور خورشید مادون قرمز و ماورا بنفش تحت استفاده قرار گرفته است. در ضخامت 6 میل ، مطمئناً آنقدر محکم است که می تواند هر نوع هوا را تحمل کند. اکثراً روشن است که انتقال نور خوبی به گیاهان زیر آن ارائه می شود.

اگر شما در حال ساخت یک گلخانه واقعاً بزرگ هستید یا در حال رشد محیط کنترل شده هستید ، پلاستیک گلخانه عالی خواهد بود. ضخامت 6 میل و محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش ، به خوبی نگه می دارد. از نور بسیار کمی بیشترین بهره را می برد، بسیار برای رشد گیاهان عالی است و در ازای هزینه ، شما یک نایلون گلخانه کاملاً عالی دریافت می کنید که باید حتی برخی از بزرگترین گلخانه ها را نیز پوشش دهد.

 

آدرس ارتباطی ما

همراه : 09127651161

واتس اپ :  09371736296

ایمیل : info@sepidalvand.com