نصب گلخانه:

مونتاژ و نصب گلخانه  مستقل یکی از کارهایی است که ممکن است دلهره آور به نظر برسد اما با آمادگی کافی و یک رویکرد منطقی ، بدون اشاره به یک کمک دست ، مطمئن هستیم که آن را یک پروژه کاملاً پیچیده و راضی کننده خواهید دید. اطمینان بخش ترین کار این است که شما به مهارت خاصی احتیاج ندارید ، شناختن اجزای گلخانه دیگر بسیار مفید است اما مهارت های DIY یا فنی پیچیده ای لازم نیست.

همراه با رضایت از نصب گلخانه که یک ساختار کاملاً کاربردی و با ظاهری زیبا است و برای سالهای طولانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، مبلغ قابل توجهی پس انداز خواهید کرد که در غیر این صورت صرف نصب حرفه ای می شود.

مکان را انتخاب کنید

قبل از شروع به نصب گلخانه ، شما باید یک مکان هم سطح را در موقعیت آفتابی و در برابر باد انتخاب کنید. بهتر است گلخانه خود را با ورودی به دور از باد غالب قرار دهید تا احتمال وزش باد شدید از داخل سازه و آسیب رسیدن به لعاب کمتر شود. گلخانه همچنین به یک پایه محکم ساخته شده از بتن یا تخته سنگ احتیاج دارد.

دستورالعملها را بخوان

دستورالعمل ها را بررسی کنید تا با موارد ضروری گلخانه آشنا شوید. می توانید نحوه قرارگیری همه چیز در محل ، تقریباً مدت زمانی که طول می کشد و هر آنچه نیاز دارید را مورد بررسی قرار دهید. برخی از دستورالعمل ها ممکن است بلافاصله روشن نباشند و بهتر است قبل از شروع هر مشکلی را برطرف کنید تا روند ساخت و ساز را متوقف نکنید یا اشتباهات خاصی را برای نصب مرتکب نشوید.

قطعات را بررسی کنید

ابتدا بررسی کنید که تمام قطعات لازم موجود و صحیح است ، آنها را روی زمین نزدیک محل کار خود قرار دهید اما به اندازه کافی دور از مکان قرار دهید تا مانعی برای آنها ایجاد نشود. تجهیزات را در کنار خود قرار دهید ، قطعات را به سرعت شناسایی و بر روی همدیگر قرار دهید.

از ابزارهای صحیح استفاده کنید

نوع و تعداد ابزار مورد نیاز شما به گلخانه بستگی دارد و در دستورالعمل ها همیشه مشخص می شود که به کدام یک از آنها احتیاج دارید. به عنوان یک قاعده کلی ، همیشه خواهید فهمید که این موارد معمولاً مورد نیاز است:

مجموعه ای از کلید قابل تنظیم

پیچ گوشتی (چه ضامن دار و چه بی سیم) و بیت
نوار اندازه گیری
برای ایمنی از دستکش و عینک استفاده کنید
نصب گلخانه را شروع کنید

دستورالعمل ها به طور طبیعی بین تولید کنندگان و مدل های مختلف گلخانه ای آنها متفاوت خواهد بود. بنابراین شما فقط باید دستورالعمل های خاص گلخانه خاص خود را دنبال کنید. با این حال ، بیشتر توصیه می شود قطعات کنار همدیگر قرار دهید آنها روی زمین دور از پایه و اتصالات را انجام دهید و تمامی اتصالات را به هم متصل کنید. سپس ، بعد از نصب سقف و محکم کاری، ساختار را متناسب با پایه را منتقل کنید. بدیهی است که در این مرحله به کمک نیاز خواهید داشت.

با در دست داشتن قاب می توان تمام اتصالات را کاملاً محکم کرد ، دائماً بررسی کنید که تمام زوایا صحیح هستند و سطح آنها هم سطح است. درصورتی که همه چیز در یک راستا قرار گیرد ، نصب صحیح درب و شیشه و بدون شکستگی مشکل ساز خواهد شد.

 

 

درب و لعاب

اگر همه عناصر در یک راستا و هم تراز باشند ، درب قابل نصب است و باید به آرامی باز و بسته شود. هر دریچه سقف را می توان اضافه کرد و سپس زمان شیشه کاری است ، ابتدا از سقف شروع می شود و سپس به طرفین حرکت می کند. این که آیا لعاب شیشه ای است یا پلی کربنات ، شما باید یکبار دیگر دستورالعمل های ارائه شده را که مخصوص تولید و مدل است دنبال کنید. بعضي از گلخانه ها نياز به چرب شدن قاب پنجره و افزودن مهر و موم سيليكون دارند ، در حالي كه در ديگران واشر لاستيكي نصب شده است ، در برخي از گلخانه ها از گيره هايي استفاده مي شود تا لعاب را در جاي خود ثابت كنند اما در برخي ديگر از آنها ميله بسته شده است.

هنگامی که لعاب در جای خود قرار بگیرد ، می توانید عقب بایستید و کارهای دستی خود را تحسین کنید و وقت آن رسیده است که به فکر شخصی سازی فضای داخلی گلخانه با صحنه پردازی ، قفسه بندی و میز کار بهمراه بسیاری از لوازم جانبی دیگر مانند درب بازکن های اتوماتیک باشید که در دسترس هستند تا گلخانه شما به یک گلخانه بزرگ تبدیل شود.

نصب گلخانه را شروع کنید:

یک گلخانه زندگی جدیدی به باغ شما می بخشد. یک محیط کنترل شده را فراهم می کند که در آن می توانید گیاهان را تکثیر کنید ، با نصب گلخانه باعث می شود از یخ زدگی و رشد گونه های عجیب و غریب در گرمای سال محافظت کنید.

گلخانه ها دارای اشکال و اندازه های زیادی هستند ، دارای قابهایی در چوب یا (اغلب) آلومینیوم هستند ، که از مزایای نگهداری کم برخوردار است. سعی کنید بزرگترین گلخانه ای را که می توانید از پس هزینه های آن بر بیایید یا برای آن جا داشته باشید ، انتخاب کنید ، زیرا متوجه خواهید شد که گیاهان خیلی سریع فضا را پر می کنند.

نصب سایبان گلخانه :

شما در اینجا سه ​​انتخاب اصلی برای نصب شیشه دارید. شیشه باغبانی رایج ترین و ارزان ترن نوع قیمت است . از پلاستیک نیز می توانید استفاده کنید ، یک گزینه ایمن تر ، صفحه های پلی کربنات هستند که با انتشار نور خورشید سوزش را کاهش می دهند.

نصب هواکش

مقدار مناسب تهویه برای کنترل دما و گردش هوا بسیار مهم است. اگر مقدار تهویه مناسب نباشد ، میزان رطوبت و احتمال بیماری گیاهان را افزایش می دهد. اکثر فریم های گلخانه شامل دریچه های هوا قابل تنظیم است ، می توانید دریچه های اتوماتیک با کنترل ترموستات نصب کنید که نیازی به منبع تغذیه ندارند. در صورتی که سوالاتی درباره نحوه نصب داشتید با همکاران ما ارتباط برقرار کنید ما این کار را به صورت کاملا حرفه ای برای شما انجام می دهیم.

آدرس ارتباطی ما

همراه : 09127651161

واتس اپ :  09371736296

ایمیل : info@sepidalvand.com