نایلون گلخانه
اگر شما می خواهید گلخانه خود را بسازید قطعا به نایلون گلخانه نیاز پیدا خواهید کرد. این ایده درخشان برای یک پروژه است! یک گلخانه محیطی را فراهم می کند که بتوان گرما و رطوبت را حفظ کرد ، پرورش محصولات ، گلها و گیاهان دیگری که به طور معمول فقط در هوای گرم حتی در زمستان رشد می کنند را امکان پذیر می کند.

اگر زمان و هزینه برای شما مهم نیست ، بهترین گزینه برای ساخت گلخانه خودرا با دیوارهای شیشه ای یا فایبرگلاس است. با این حال ، احتمالاً توانایی پرداخت این نوع مواد را ندارید ، به همین دلیل این مقاله را کاملا مطالعه کنید. نگران نباشید – این راهنمای دقیق خرید به شما کمک می کند تا بهترین نایلون را برای گلخانه خود انتخاب کنید.

 

 

 

چگونه نایلون گلخانه انتخاب کنم؟

هنگام تولید نایلون گلخانه ، نه تنها هر نوع نایلون ورقه ای مورد بررسی قرار می گیرد بلکه در انتخاب پلاستیک برای گلخانه خود باید چند مورد را در نظر بگیرید که مهمترین آنها را در زیر آورده ایم.

دوام نایلون گلخانه
مواد گلخانه ای شما تحت شرایط بسیار شدید قرار خواهد گرفت. ممکن است نیاز به تحمل باران های سیل آسا ، وزش باد شدید یا بارش شدید برف داشته باشد. حتی نور مستقیم خورشید نیز کاملاً مناسب همه نایلون ها نیست زیرا بسیاری از آنها با قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش مداوم شکننده می شوند. یک قطره آب روی نایلون گلخانه شما می تواند اثر آن را به شدت کاهش دهد ، بنابراین سرمایه گذاری بر روی یک ورق پلاستیکی با کیفیت بالا که با مواد مناسب ساخته شده است ، شما را از بسیاری از سردردهای آینده نجات می دهد.

شفافیت
گلخانه هایی که به معنای واقعی کلمه سبز رنگ هستند امروزه دیگر معمول نیستند. در حقیقت ، استفاده از مواد به رنگ سبز برای گلخانه تقریباً عملی منسوخ شده است. در دوران مدرن ، بیشتر تولید کنندگان با موادی که تا حد ممکن شفاف هستند ، بهترین نتیجه را کسب کرده اند.

توجه داشته باشید که یکی از اهداف یک گلخانه این است که نور خورشید به گیاهان برسد تا آنها بتوانند از این طریق فتوسنتز کنند. این بدان معنی است که شما می خواهید تا آنجا که ممکن است نور خورشید از دیوارهای گلخانه شما عبور کند. شفافیت معمولاً هنگام استفاده از پانل های فایبرگلاس یا شیشه شفاف مورد توجه قرار نمی گیرد اما اگر از ورق های نایلونی استفاده می کنید یافتن تعادل مناسب بین شفافیت و ضخامت می تواند مشکل باشد اما باید این کار را انجام دهید.

وزن
اگرچه ورق های نایلونی ضخیم از استحکام بیشتری برخوردار هستند ، اما سنگین تر نیز هستند. یک ورق پلاستیکی هیچ یکپارچگی ساختاری را ایجاد نمی کند. این بدان معنی است که تمام وزن ورق پلاستیکی بر روی قاب گلخانه قرار می گیرد. در حالی که یک ورق پلاستیکی سنگین لزوماً بد نیست ، فقط اطمینان حاصل کنید که گلخانه شما با توجه به وزن ورق نایلون ساخته شده است.

خاصیت ضد چکه و ضد گرد و غبار
بسته به شرایط خارج از منزل ، عوامل مختلفی می تواند باعث کاهش اثر گلخانه ای شما شود. در روزهای سرد ، عدم تعادل بین سطح بیرونی سرد و فضای داخلی گرم یک گلخانه می تواند منجر به تشکیل تراکم در سطح داخلی نایلون گلخانه شما شود. این قطرات میعانات ممکن است در نهایت بر روی گیاهان شما بیفتد ، پلاستیک ظریف نایلون گلخانه می تواند مورد خوبی برای رشد گیاه شود.

بعضی از پلاستیک ها به طور طبیعی مجهز هستند تا از این اتفاق جلوگیری کنند. پلاستیک با یک رادیکال آب ، مانند -COOH (یا اسید کربوکسیلیک) به جلوگیری از ریختن میعانات روی گیاهان کمک می کند ، در عوض آنها را در سطح نگه می دارد تا به طور طبیعی تبخیر شوند. از طرف دیگر ، شما می خواهید از پلاستیک های دارای رادیکال های آبگریز مانند گروههای CH جلوگیری کنید ، زیرا آنها قطرات میعانات را دفع می کنند.

جمع شدن گرد و غبار می تواند برای گلخانه یک مشکل بزرگتر باشد ، زیرا می تواند شفافیت ورق پلاستیک شما را به شدت کاهش دهد. برخی از پلاستیک ها به طور طبیعی بار اضافی روی سطح خود را حفظ می کنند ، این امر باعث می شود جمع شدن گرد و غبار روی صفحات گلخانه شما بسیار راحت تر باشد.

انواع نایلون گلخانه:

1. پلی اتیلن
استاندارد صنعتی در مورد نایلون گلخانه  ، پلی اتیلن ارزان است که در دسترس و دارای تعمیر آسان است. چندین درجه و کوپلیمرهای مختلف از پلی اتیلن وجود دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، ما به سراغ مارکی می رویم که صریحاً “پلاستیک کشاورزی” یا “پلاستیک گلخانه ای” برچسب گذاری شده است زیرا دوام آن از پلی اتیلن معمول در درجه استفاده بیشتر است.

نکته منفی پلی اتیلن این است که کاملاً مفهوم بدست آوردن مبلغی را که برای آن هزینه می کنید دربرمی گیرد. بسیار ارزان است ، اما احتمالاً در طی دو یا سه سال مجبورید چندین بار ورق های پلی اتیلن خود را تعمیر یا تعویض کنید. اگر بودجه محدودی دارید و نمی توانید برای نایلون گلخانه هزینه کنید ، بهترین انتخاب شما پلی اتیلن است.

2. پلی کربنات
پلی کربنات جایگزین پلی اتیلن بسیار سخت تر ، و همچنین کمی گران تر است. بیشتر صفحات پلی کربنات با ساخت کامپوزیت ساخته می شوند: یک ورق پلی کربنات موج دار که بین ورق های پلی کربنات قرار دارد. با این ساخت نوآورانه ، ورق های پلی کربنات عایق ، دوام و انعطاف پذیری عالی را ایجاد می کنند. اگر می توانید گلخانه خود را با پانل های پلی کربنات تطبیق دهید ، بسیار لذت خواهید برد ، این گزینه پلاستیکی نگهداری از آن راحت است.

3. کربنات پلی وینیل
اگرچه از کربنات پلی وینیل (PVC) بسیار نادر استفاده می شود ، همچنین گزینه مناسبی برای نایلون گلخانه بوده است. این نوع بسیار بادوام است – به اندازه کافی برای بیش از پنج سال با حداقل تعمیرات کافی می توانید از آن استفاده کنید – اما به طور قابل توجهی گران تر از دو نوع پلاستیکی قبلی است. همچنین معمولاً در طول های کوتاه تر نیز قابل دسترس است ، اگر آن را روی گلخانه  بزرگ بپوشانید در اصل بهترین نوع نایلون گلخانه است.

آدرس ارتباطی ما

همراه : 09127651161

واتس اپ :  09371736296

ایمیل : info@sepidalvand.com